Útočné pušky vyráběné bulharskou zbrojovkou ARSENAL

Bulharská zbrojovka Arsenal vyrábí licenčně většinu ruských vojenských ručních palných zbraní, které nabízí k exportu. Ve svém výrobním programu má širokou paletu ručních palných zbraní: pistole Makarov, řadu modifikací útočných pušek AK, kopie lehkých kulometů RPK a RPK-74, kulomety PKM, těžké kulomety ráže 12,7 mm a podvěsný granátomet GP-25. Mimo tyto vojenské pěchotní zbraně, vyrábí lovecké samonabíjecí pušky SLR-95, SLR-96, SLR-97 Lux, SLR-100 a SLR-101, které jsou v podstatě civilní verze útočné pušky AK. Zbrojovka Arsenal vyrábí všechny útočné pušky AK pro ruské náboje 7,62x39 mm, 5,45x39 mm, ale i pro náboj 5,56x45 mm NATO. Dalšími produkty zbrojovky jsou těžké zbraně jako minomety, revolverový granátomet Lavina, lehké pancéřovky RPG-7V, tarasnice SPG-9, protiletadlový rychlopalný kanón ZU-23-2 a samohybná houfnice 2A31 ráže 122 mm. Určitě se podívejte na internetovou prezentaci zbrojovky Arsenal, kde naleznete spoustu informací o výše jmenovaných zbraních. Všechny vyráběné bulharské útočné pušky bych nemohl na svých stránkách z nedostatku místa představit, proto vám popíši pouze tyto tři následující, které přímo vycházejí z konstrukce ruského AK-74.

AR-M1

Útočná puška AR-M1 je licenčně vyráběný ruský AK-74 v ráži 5,45x39 mm, pevná pažba, pistolová pažbička, pažbení a zásobník jsou vyrobeny z černého polyamidu. Od původního ruského modelu AK-74 se odlišuje pouze použitím plastové pažby místo původní dřevěné.

Útočná puška AR-M1
Útočná puška AR-M1

AR-M1F

Útočná puška AR-M1F je licenčně vyráběný ruský AKS-74 v ráži 5,45x39 mm, pistolová pažbička, pažbení a zásobník jsou vyrobeny z černého polyamidu. Sklopná rámová opěrka je kovová.

Útočná puška AR-M1F
Útočná puška AR-M1F

AR-SF

Útočná puška AR-SF je licenčně vyráběný ruský AKS-74U v ráži 5,45x39 mm, pistolová pažbička, pažbení a zásobník jsou vyrobeny z černého polyamidu. Sklopná rámová opěrka je kovová.

Útočná puška AR-SF
Útočná puška AR-SF


Podklady:

Stránky bulharské zbrojovky ARSENAL

Zpracoval Zdeněk Loprais © 2002 Bez souhlasu autora není povoleno jakékoli kopírování údajů.